Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

 

img_20180916_164520.jpg

 

Narodil jsem se 19.12.1972 na Čeladné v podhůří Beskyd a prožil jsem své dětství ve Frýdlantě n.Ostravicí na severní Moravě. Od mládí jsem se zajímal o věci mezi nebem a zemí, protože se mi stávaly situace, které jsem si nedokázal vysvětlit.

 Proto jsem v načaté dospělosti začal cestovat, abych nalezl své odpovědi. Byl jsem žebrák i světec, pouliční umělec, fakír a dobrodruh, misionář a osvícenec. Každá cesta mě utvrzovala v existenci bytí přesahující obyčejný lidský rozměr. Ať už jde o poznání jakési formy před a po pozemském životě, nebo bytostí žijících za hranicemi fyzické reality.

Měl jsem možnost pobývat ve velkých městech jako je Madrid, Kodaň, Amsterdam nebo Paříž. Žil jsem v kotli plném lidských duší, má otevřená mysl vnímala tíhu života a paradoxně i osamělost každého jedince uzavřeného ve svém světě.

Občas se objevilo Světlo mezi lidmi v podobě člověka, který nahlédl za závoj. Jeho vědomí rozzářilo vnitřní světlo a toto světlo se dotýkalo ostatních. Rád jsem s těmito lidmi rozmlouval a snažil se najít recept na svůj vlastní život. Dodnes si velmi vážím takovýchto lidí a jsem jim vděčen, že se mohu od nich učit. Vlastně jsem poznal, že toto světlo o kterém hovořím, je v každém člověku a je jen na mě jestli ho v něm objevím. Toto je má zkušenost s člověkem.

Nějaký čas jsem pobýval v jeskyni, v oblasti, kde lidé žili za primitivních podmínek. Dotknul jsem se sám sebe a poznal jak i mé nitro je rozervané a v mnoha oblastech duše bude zapotřebí nastoupit cestu odpuštění, transformace a léčení. Poznal jsem, že není zapotřebí cestovat ven, nýbrž potřebuji absolvovat cestu do nitra sebe sama.

Svíčky, které jsem se naučil dělat ve Švýcarsku, mi pomohly se usadit a podniknout tu výpravu do sebe sama, kterou procházím dodnes. Momentálně žiju v Novém městě nad Metují které se nachází na východě čech.

Toto je krátké shrnutí mého života, tak jak jsem cítil potřebu sdílení.

Děkuji za pozornost

Srdečně zdraví

Vlastimil Bílek

 

                                               55576671_827485537596472_4807941525361131520_n.jpg

 

Má žena Markét Šťastná je Průvodkyně afirmačními technikami

Bachovými esencemi

Dary matce zemi

Dále provozuje naší minigalerii U Šťastných v Novém Městě nad Metují.

Rozváží svíce obchodníkům 

Je spoluautorkou a přednáší v Mezinárodním Institutu sdílení a vzdělávání